Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej

Szczotka z agawy meksykańskiej, szczotki i gąbki do ciała, ekologiczne myjki i pumeks ze skały wulkanicznej

Oferujemy wegańskie przybory do kąpieli, takie jak myjka do ciała z trukwy, naturalna gąbka roślinna czy szczotka z agawy meksykańskiej. Przede wszystkim to akcesoria do mycia przyjazne środowisku i wykonane zgodnie z ideą less waste. Wykonano je z całkowicie naturalnych materiałów, zazwyczaj roślinnych. Są trwałe i solidne, więc pozwolą zastąpić wiele jednorazowych modeli przez wiele lat. A kiedy już trzeba będzie je wyrzucić, można będzie to zrobić bez obawy o to, że jako śmieci będą zalegały na wysypiskach. Także w czasie użytkowania nie będą one emitować mikrozanieczyszczeń. 

Szczotki i gąbki do ciała w swych najtańszych odmianach, czasem już po kilku użyciach lądują w koszu. Są to wyjątkowo mało ekologiczne przybory do kąpieli i pielęgnacji ciała. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że podczas pocierania nimi o skórę uwolnione zostają drobinki mikroplastiku. A ten, razem ze ściekami, dostaje się do naturalnych zbiorników wodnych. Często ich obecność można zauważyć na zwykłej kratce wannowej. 

Ekologiczne szczotki i gąbki, które rozkładają się po wyrzuceniu

Szczotki i gąbki do mycia ciała wykonane z naturalnych materiałów usuną nawet trudne zabrudzenia zlokalizowane w trudno dostępnych miejscach. Większość z nich wykonano ręcznie z wykorzystaniem tradycyjnych metod rzemieślniczych. Części twarde to najczęściej trwałe drzewo bukowe. Z kolei włosie pochodzi z kaktusa agawy i jest w stu procentach biodegradowalne. Nie inaczej jest w przypadku gąbeczek. One z kolei wykonane zostały z z miąższu owocu roślinny Luffa, zwanej gąbczakiem. Taka naturalna myjka do kąpieli, oprócz tego, że świetnie czyści, potrafi także skutecznie peelingować i złuszczać martwy naskórek. Podobnie jak wegańska szczotka z rączką do mycia i masażu ciała. Wyroby te pobudzają również krążenie, co jest bardzo pomocne przy zwalczaniu cellulitu. Poza tym naprawdę skutecznie oczyszczają skórę. Oryginalnym i naszym zdaniem świetnym zamiennikiem sztucznej tarki do stóp będzie pumeks ze skały wulkanicznej. To dziecinnie proste i mega ekologiczne rozwiązanie. A jednocześnie idealny wprost przykład jak skutecznie można wykorzystać dary naszej planety do własnych celów. I to bez zanieczyszczania naturalnego habitatu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl